Пољопривредници ће морати да уплате здравствено осигурање

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Пољопривредници ће морати да уплате здравствено осигурање

Бањалука - Пољопривредници у Републици Српској убудуће ће морати да измире своје обавеза према здравственом осигурању да би добили одређене премије из буџета, рекао је данас министар здравља и социјалне заштите Српске Слободан Станић.

Према његовима ријечима, то ће обезбиједити одређени дио средстава здравству Српске, јер је до сада у овој области било минимално уплата.

- Највећа ињекција здравству било би повећање акциза за цигарете и алкохол. Упутили смо иницијативу Савјету министара БиХ, а повећање акциза у потпуности би у идућој години ријешило финансирање здравствених установа у Републици Српској, нагласио је Станић.

Он је подсјетио да је у прошлој години у БиХ легално продато 413 милиона паклица цигарета, што је нанијело велику штету здравственом систему лијечењем обољелих од малигних болести, као и обољења срца и крвних судова.

Станић је за сриједу, 7. августа, најавио састанак са руководством Фонда здравственог осигурања Републике Српске, на којем ће бити ријечи о значајним уштедама оствареним у здравству.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.