Фото: Петар Ђокић једини кандидат за шефа Социјалистичке партије
Бањалука - Предсједник Социјалистичке партије /СП/ Петар Ђокић једини је кандидат за лидера партије на предстојећем страначком конгресу, једногласно је данас одлучио Главни одбор СП-а.
Након сједнице Главног одбора СП-а у Бањалуци, портпарол ове странке Срђан Тодоровић рекао је да су у Главни одбор биле пристигле три кандидатуре за предсједника СП-а.
Он је појаснио да је 48 градских, односно општинских организација за предсједника странке кандидовало Ђокића, шест општинских организација садашњег предсједника Извршног одбора Сашу Чудића, док је једна општинска организација кандидовала потпредсједника партије Ристу Марића.
"На бази пристиглих кандидатура и данашње расправе, Главни одбор је једногласно закључио да се на страначки конгрес 26. октобра иде са једним кандидатом и да то буде садашњи предсједник Петар Ђокић", рекао је Тодоровић новинарима.
Он је истакао да је Главни одбор СП усвојио приједлог коначне листе делегата за конгрес, који су предлагале општинске и градске организације, приједлог коначне листе кандидата за чланове Главног одбора, те приједлог кандидата за предсједника партије.
Предсједник Извршног одбора СП-а Саша Чудић, којег је шест општинских организација странке предложило за будућег лидера социјалиста, истакао је да му је намјера била да модернизује партију, за шта, како истиче, има огромну енергију.
"Један дио мојих другова то није препознао и није био за те промјене, а што се тиче моје кандидатуре нека она, ипак, буде за нека будућа и срећнија времена", закључио је Чудић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.