Перо Брковић кренуо у шетњу од 450 километара

Слободан Пухало
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Перо Брковић кренуо у шетњу од 450 километара

ДОБОЈ - Педесетдвогодишњи Перо Брковић је јуче из родног Добоја кренуо пјешице на пут дуг 450 километара до Загорја на Сави у Словенији, гдје живи и ради.

Из Опште болнице "Свети апостол Лука", гдје је прегледан, Брковића су испратили представници општина Добој и Загорја на Сави и пожељели му срећан пут, који ће трајати сљедећих 11 дана.

- На овај поход сам се одлучио због тога да људима покажем да је ходање, а посебно ово нордијским стилом са штаповима, веома корисно за здравље. Мени је послужило и као лијек, јер само прије 17 мјесеци имао инфаркт и боловао од шећерне болести. Од прије два мјесеца не пијем таблете и моје здравствено стање је сада одлично - рекао је Брковић пред полазак.

Са њим су били и другари из Клуба за нордијско ходање из Загорја, који ће га пратити првих десетак километара.

- Спреман сам за пут и 22. августа бићу код куће у Загорју. Дневно ћу преваљивати више од четрдесет километара. Толико отприлике свакодневно прелазим када сам код куће. Прва станица ће ми бити у Дервенти, затим у Славонском Броду, Пожеги, Старом Петровом Селу, Новској, Кутини, Загребу, Брежицама, Севници и Загорју - најавио је своју маршруту Брковић.

Директор Опште болнице "Свети апостол Лука", др Душко Васић је истакао да је ходање веома здраво, што показује и Брковићев случај.

- Ходање и физичка активност могу и превентивно да дјелују тако да пацијенти не морају често да долазе код љекара, чиме ће и наш задатак бити олакшан - поручио је др Васић.

Нордијско ходање

- Нордијско ходање је специфично по томе што се мишићи на тијелу користе више него при обичном ходу. Заправо, 95 процената мишића је активно па сам смршао 42 килограма. Са овим штаповима ходају и инвалиди који су некад били непокретни - казао је Брковић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.