Патријарх Порфирије:Поклоничка путовања оплемењују духовни живот

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Архива

Његова светост патријарх српски Порфирије је, током сусрета са амбасадором Египта у Србији Амром Алгувејлијем, истакао значај поклоничких путовања, која оплемењују духовни живот вјерника, и изразио задовољство због чињенице да српски туристи посјећују древне хришћанске светиње у Египту.

У јучерашњем разговору су наглашене пријатељске везе народа Србије и Египта, саопштено је из Српске православне цркве.

Египатски амбасадор упознао је Његову светост о пројектима који су реализовани у протеклих неколико година, као и онима који су у плану, а којима се продубљују пријатељске везе два народа на свим нивоима.

Патријарх Порфирије јуче је у Патријаршији у Београду разговарао и са амбасадорима Канаде и Аустралије у Србији Џајлсом Норманом и Рут Стјуарт и том приликом нагласио да је Српска православна црква чврсто посвећена превазилажењу подјела и сукоба, као и да се не смије дозволити стереотипна и манипулативна стигматизација било ког народа на Балкану.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.