Фото: Отворени “Дани дрварске дрењине”
Дрвар - У Дрвару је данас отворена традиционална 11. привредно-туристичка манифестација “Дани дрварске дрењине” на којој је главну атракцију данас представљало печење и дегустација надалеко чувене и квалитетне ракије дрење, коју многи називају краљицом добре капљице, преносе агенције.
Начелник општине Дрвар Стевица Лукач рекао је, отварајући скуп, да ова манифестација треба да афирмише производе од дрењина, које су карактеристичне за дрварски крај
- “Дани дрварске дрењине” постепено прерастају у туристичку атракцију по којој ће Дрвар тек бити препознатљив - рекао је Лукач на скупу гдје се окупио велики број грађана, представника политичког и јавног живота, те стручњака из области воћарства и туризма.
На штандовима су представљени и остали производи од дрењина - мармелада, сокови, ликери, слатко, пекмез, те сушене дрењине.
Привредно-туристичку манифестацију “Дани дрварске дрењине” прати богат културно-забавни програм.
Током ове манифестације биће одржано низ предавања из области пољопривреде и производње здраве хране.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике