Олимпијац из Гацка

Јован Делић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Олимпијац из Гацка

ГAЦКО - Начелник општине Гацко Милан Радмиловић јуче је уприличио пријем за младог и успјешног спортисту и суграђанина Сашу Старовића, члана подгоричке Будућности и одбојкашког репрезентативца Србије.

Честитајући му на до сада постигнутим спортским резултатима, том приликом, начелник је овом двадесетогодишњем спортисти и Гачанину уручио пригодне поклоне, Енциклопедију Немањића и грб гатачке општине, да га подсјећа на родни крај. Он је изразио посебно задовољство што је овај млади и узорни спортиста био и учесник једне најпрестижније спортске смотре каква је била протекла Олимпијада у Пекингу.

 - Није први пут да се састајем са гатачким спортистима, али данас сам необично срећан човјек што је из малог Гацка потекао и један овакав спортиста који га и те како промовише. Гацко има 11.000 хиљада становника и куд ћете већу сатисфакцију да један од њих носи заставу Србије на свечаном затварању Олимпијаде у Пекингу - истакао је начелник Радмиловић.

Два метра и шест сантиметара

Високи коректор од 2,6 метара у репрезентацији Србије, Старовић, који се налази у родном граду на кратком одмору послије Свјетске лиге и Олимпијаде, није крио задовољство јер га за родно мјесто, поред свега осталог, вежу најљепше успомене и одбојкашки почеци.

- Носити заставу Србије на свечаном затварању протекле Олимпијаде била је велика част, као што је част, уопште, и бити тамо, учествовати и живјети у Олимпијском селу  са спортистима цијелог свијета. Међутим, велика ми је част и данас бити овдје код начелника општине и у мом родном граду - рекао је Старовић захваљујући се на подршци и пригодним поклонима.

Обавезе зову

Олимпијац Саша Старовић је рекао да ће још неколико дана боравити у родном Гацку, а затим отићи у сусрет новим обавезама. Наиме, како вели, очекује га Куп ЦЕВ са Будућности а у репрезентацији Србије предстоји му Свјетска лига, квалификације за Свјетско првенство и Европско првенство у Турској, почетком септембра.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.