Фото: Одржан годишњи концерт СКУД-а Дервента
Дервента - Српско културно-умјетничко друштво /СКУД/ "Дервента" годишњим концертом обиљежило је 23 године успјешног рада.
На концерту, који је одржан синоћ у Центру за културу у Дервенти, учествововали су чланови Друштва и гости, КУД "Слога" из Вићенце.
Замјеник предсједника СКУД "Дервента" Слађана Гаврић каже да је у програму наступило свих пет ансамбала Друштва са 200 чланова.
"Представили смо осам кореографија, а наступила је и женска пјевачка група. Комплетан рад Друштва заснован је на волонтерској основи", рекла је Гаврићева.
Она је додала да су одржавање концерта помогли локална заједница и начелник општине Милорад Симић, те спонзори и родитељи.
"Чланови Друштва представили су се играма из Дервенте, Гламоча и са Грмеча, те играма из Пирота и Шумадије. Мала школа фолклора наступила је са двије кореографије", рекла је Гаврићева.
Предсједник КУД-а "Слога" из Вићенце Душан Алексић каже да чланови овог друштва радо долазе у Републику Српску гдје имају много пријатеља, али и да воле да угосте КУД-ове из Српске.
"Овдје смо нашли сродне душе, наше суграђане у Добоју, Дервенти и цијелој Републици Српској", каже Алексић.
Он је додао да је на гостовању у Дервенти 70 чланова КУД-а "Слога".
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике