Никад већа посјета базенима

Р. Ј.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Никад већа посјета базенима

Угљевик - Спас од љетњих врелина већина Угљевичана потражила је на базенима, а захваљујући тропским данима, када је скала на термометру прелазила и 40. подиок, ова сезона купања остаће убиљежена као једна од најбољих.

А колико је Угљевичанима потребно расхлађивање, најбоље потврђује чињеница да за последњих 13 година, од када су базени почели да раде, није било више купача.

Директор овог спортско-рекреативног објекта Васо Симић каже да се посебно могу похвалити безбједношћу купача.

- О хемијској и бактериолошкој исправности воде брину стручни људи па из Хигијенско-здравственог завода Зворник још ниједном није стигао извјештај да је вода неисправна - тврди Симић додајући да се и о физичкој безбједности брину сертификовани спасиоци те да до сада није било случајева дављења, што ове базене ставља у сам врх по безбједности.

Захваљујући Пројекту обуке непливача, која је и ове године настављена уз финансијску помоћ општине Угљевик, око 150 ученика изразило је жељу да научи пливати.

Инструктор пливања и професор физичког васпитања Владимир Ђокић каже да је за посљедње двије године 300 угљевичких основаца научило да плива.

- Пливање позитивно утиче на све органе, читаву мускулатуру и нарочито је потребно дјеци која имају деформитете тијела - појаснио је Ђокић.

Улазнице

Као још једну велику предност угљевичких базена Симић наводи најприхватљивију цијену улазница у регији.  На почетку сезоне,  од 1. јуна до 15. јула,  цијене су једна марка за дјецу, односно двије КМ за одрасле, док од 15. јула до 15.  августа малишани плаћају двије КМ, а одрасли 3,5 марке.

 

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.