На модним пистама од шесте године

Дејан Јовичић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: На модним пистама од шесте године

Србац - Невена Ракић из Бардаче код Српца већ пуних 12 година бави се манекенством, што не би било ништа чудно да није тек недавно постала пунољетна.

Свјетлост позорнице је први пут доживјела са шест година, када је завршила прву школу за манекене код познатог српског модела Марије Маћић.

- То је било у модној кући “Селект” у Београду, послије чега су ме бројне агенције ангажовале за своје ревије. Посебно ми је у лијепом сјећању остала ревија модне куће “Енергџ Моделс” пред 25.000 људи на бокс спектаклу Драженка Нинића на Градском стадиону у Бањалуци - каже Невена.

Њен таленат и љепоту примијетили су и у италијанској модној агенцији “Диамонд Фасхион” који су је позвали да половином маја дође у Милано гдје ће наступити на ревијама. Првобитно је прошла кастинг међу 30 манекенки најпознатијих бањалучких модних агенција, од чега је изабрано њих пет.

- Прије доласка у Бањалуку, Италијани су обишли готово све балканске земље и одржали кастинге у Београду, Загребу, Љубљани, Скопљу и Софији. Међутим, рекли су да нигдје нису видјели толико лијепих дјевојака као у Бањалуци - прича Невена. Наглашава да је фотографије радио бањалучки фотограф Давид Капоне код којег је прије три године прошла школу за манекене и фотомоделе, урадивши свој први модни “бук”.

Невену су својевремено примијетили и Aустријанци, који су је на кастингу њихове модне куће “Еџплосиве Моделс” изабрали заједно са још девет дјевојака међу чак 250 кандидаткиња.

- Иако највише радим ревије, не одбијам позиве за магазине и часописе. Тако сам прије двије године прихватила понуду српског листа за тинејџере “Теен Магазине” за који сам одрадила фотографије које су се нашле уз текстове о животу средњошколаца - каже Невена Ракић.

Факултет

Иако је дјетињство провела на Бардачи, Невена већину времена тренутно проводи у Градишци, а породицу обиђе углавном викендом и празницима.

- Чим матурирам, почећу припреме за наставак школовања, а моја жеља је да упишем Факултет политичких наука, смјер политикологија. Трудићу се да упоредо развијам манекенску каријеру, али нећу дозволити да ми то утиче на образовање - каже Невена.   

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.