Мине још пријете

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Мине још пријете

ШAМAЦ - На подручју општине Шамац под минама се налази још 6,7 километара квадратних површина, а у сљедећој години приоритетно ће бити деминирани терени у мјесним заједницама Брвник и Тишина.

Ово је изјавио Срни руководилац Цивилне заштите Шамац Боро Богдановић.

Он је истакао да је до сада на подручју Брвника и Тишине деминирано 714.833 метара квадратних.

- У селу Брвник десила се највећа трагедија када је у једном дану од мина погинуло шест људи. Од рата до данас на шамачком подручју од мина је погинуло 17 људи, а 15 их је рањено - истакао је Богдановић.

Богдановић је најавио да ће сљедеће године бити настављено и са обиљежавањем минираних терена, у мјесним заједницама Гребнице, Брвник, Баткуша, Обудовац, Браница, Средња Слатина и Корница.

Општина Шамац је ове године за деминирање издвојила 15 хиљада марака и додатних 4.300 марака за смјештај деминера у селу Брвник.

- Сталним радом на терену и уз максималну подршку деминерских тимова Норвешке народне помоћи, "A" тима из Добоја, те уз добру сарадњу са локалним становништвом уништили смо 419 мина, чиме је смањена опасност за становништво - рекао је Богдановић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.