Кинески држављани основали удружење

Aгенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Кинески држављани основали удружење

Брчко - У Брчко дистрикту живи и ради око 350 од око 800 кинеских држављана, колико их се у посљедњој деценији настанило у БиХ, изјавио је амбасадор Кине у БиХ Донг Чунфенг.

Он је, након свечаности поводом оснивања Удружења за промоцију босанскохерцеговачко-кинеског мира и јединства, истакао да је било вријеме да се са властима у БиХ, посебно на локалним нивоима, посредством једног удружења, успостави свестранија, још чвршћа и непосреднија сарадња.

"У Брчко дистрикту постоје добре могућности за улагања кинеског капитала. Добро сам упознат о плановима развоја ове специфичне локалне заједнице у БиХ. Привредници из Кине могли би да се ангажују у пословима као што су изградња заобилазнице око Брчког, те водовода и канализације", рекао је Чунфенг.

Градоначеник Брчког Анто Домић похвално се изразио о брзој интеграцији кинеских држављана у новој средини.

"У овој нашој локалној заједници нисмо имали никавих пробема са људима који су овдје у посљедњих десетак година стизали из далеке Кине. Све послове обављају, било да је ријеч о трговини или о бизнису неке друге врсте, у складу са нашим законима и прописима", рекао је Домић.

Он је истакао да ће посредством новооснованог удружења кинески држављани у Брчком и БиХ моћи лакше и ефикасније да рјешавају своје проблеме.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.