Инцидент у ОШ у Новој Тополи: Отац напао ђака који се сукобио са његовим дјететом

Г.С.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
ОШ "Петар Кочић" Нова Топола Фото: Фејсбук | ОШ "Петар Кочић" Нова Топола

ГРАДИШКА - У Основној школи на подручју Нове Тополе родитељ је физички напао ученика, који је, како сазнаје портал "Микро мрежа" нападао његово дијете.

Како је наведено из Основне школе "Петар Кочић" Нова Топола, инцидент се догодио у школском дворишту након завршетка наставе, када су ученици остали испред школе током трајања родитељског састанка.

Том приликом, како наводи поменути портал, дошло је до вербалног сукоба између два ученика, након чега је родитељ једног од њих, по завршетку састанка, физички интервенисао како би их раздвојио.

Из школе наводе да је о детаљима догађаја обавијештена полиција, те да је установа поступила у складу са Протоколом о заштити дјеце од насиља, занемаривања и злостављања, као и интерним правилницима о безбједности ученика.

Како би се ситуација ријешила, организован је и састанак са родитељима, стручном службом и управом школе, на којем је постигнут договор да се овакви инциденти неће понављати, уз међусобна извињења родитеља.

Из Полицијске управе Градишка потврђено је да су полицијски службеници поступили по пријави, те је једном лицу из Градишке уручен прекршајни налог због туче и физичког напада, у складу са Законом о јавном реду и миру Републике Српске, преноси портал Микро мрежа.

Из школе су закључили да је безбједност ученика приоритет, наглашавајући да објекат посједује видео-надзор, те да се налази у непосредној близини Полицијске станице Нова Топола, са којом имају континуирану сарадњу.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.