Херцеговци најбољи возачи

Рaдмилa Ђевић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Херцеговци најбољи возачи

Фочa - Ужарени асфалт и високе температуре нису спријечили више од осамдесет возача широм Српске да окушају снаге и умијећа на дванаестом Aуто-мото релију “Сутјеска 2012” на Тјентишту.

Љубитељи релија, који организује Aуто-мото савез РС и Aуто-мото друштво Фоча, представили су се у три класе и показали своја знања у тестовима о безбједности и познавању саобраћајних правила. Најбољи возачи су били чланови требињског AМД “Херцеговац” који су освојили прва мјеста у првој и трећој категорији.

- Прво мјесто је увијек одличан и сјајан резултат. Нажалост овај рели мало губи свој сјај, јер је прије неколико година ривалитет био озбиљнији и много опаснији - истакао је дугогодишњи возач релија Вучко Башић из Требиња који је први у првој класи.

Његов колега Раде Ераковић који је био први у трећој класи каже да је овај резултат постигао дугогодишњим вјежбањем.

Бањалучани кажу да је конкуренција била јака.

- Веома добро смо се провели, адреналин и уживање, врућина је мало засметала, али ја сам задовољан својим успјехом - рекао је Aлександар Калаба из Бањалуке који је освојио прво мјесто у другој категорији.

Осим спортског и такмичарског, овогодишњи рели имао је и превентивни карактер.

- Манифестација има за циљ и да повећа безбједност у саобраћају зато се и одржава под мотом “вози по прописима, вози безбједно”. Aуто-мото савез има више од 40 друштава на територији РС, а циљ је да помогнемо у свим ситуацијама - поручио је генерални секретар AМС РС Никола Манојловић.

Директор AМД “Фоча” Дана Муминовић каже да је број учесника показао је да је ова манифестација ипак изазовна и популарна. Гледаоци кажу да их ни високе температуре од 40 степе Целзијуса нису спријечиле да уживају у спектаклу.

- Видјели смо праве вратоломије, а од искусних возача смо могли да научимо и разне трикове - рекао је Фочак Бојан Ћосовић.

И жене добри возачи

На релију није мањкало ни атракција ни изненађења, па је тако манифестацију обогатила и једина жена учесница Мира Станичић из Вишеграда.

- Нису ме ни године ни конкуренција спријечили да учествујем и да покажем да аутомобили и брза вожња нису само за мушкарце - истакла је Станичићева која је за учешће награђена пехаром, али и великим аплаузом публике.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.