Фото: Херцеговац Миле Мисир бициклом окопава саднице херцеговачког злата
Широки Бријег - Плодна земља у родном крају и широка пространства Херцеговине пробудила су жељу у педесетпетогодишњем Мили Мисиру из Кнешпоља код Широког Бријега да на свом огњишту подигне засад смиља.
Доласком прољећа Мисир је у родном Кнешпољу засадио неколико хиљада садница смиља. Читав радни вијек овај Херцеговац провео је у Чапљини, а након одласка у заслужену пензију, посветио се органској производњи смиља.
- Западна Херцеговина је позната по производњи квалитетног смиља, јер херцеговачко злато, како га још зовемо, доноси добру зараду и пуни кућни буџет - испричао је Мисир.
Да би себи олакшао свакодневне послове досјетио се да искористи стари бицикл и направи посебну машину за окопавање.
- Пребацио сам задњи точак старог бицикла напријед, а назад наварио ножеве од фрезе. Плодна црница којом обилује овај крај погодна је за обраду, нема камена, па без имало муке бициклом уништавам коров - казао је Мисир.
Прве плодове свога труда Мисир ће убирати идуће године, када очекује прву бербу у свом засаду.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.