Фото: До краја године завршетак дионице од Бањалуке до Прњавора
Бањалука - Динамика радова на изградњи дионице ауто-пута Бањалука - Прњавор тече планираним темпом и реално је очекивати да буде завршена до краја године, изјавио је данас шеф изградње трасе овог ауто-пута Марко Салапура.
"Овај мјесец имао је више кишних падавина, али очекујемо побољшање времена у наредном периоду и мислим да ћемо у планираном року, до краја године, завршити ову дионицу ауто-пута ж9. јануарж", рекао је Салапура новинарима током данашње посјете студената бањалучког Архитектонско-грађевинско-геодетског факултета градилишту ове дионице код Маховљанског вијадукта.
Према његовим ријечима, проблем у извођењу радова била су клизишта, од којих је једно већ санирано, а ускоро ће бити санирана и друга два.
Професор на Архитектонско-грађевинско-геодетском факултету Мато Уљаревић каже да је ова стручна посјета организована за студенте свих смјерова студијског програма Грађевинарство, и то за студенте мастер студија, четврте године и дијела треће године.
Он истиче да је за студенте веома важан овакав излазак на терен, јер мало њих на моделу један према један може да упозна оно што теоретски сагледава.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.