ДДДК “Рудар”: Крв дало 275 давалаца из РС и Србије

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: ДДДК “Рудар”: Крв дало 275 давалаца из РС и Србије

УГЉЕВИК - У акцији добровољног даривања крви, коју је организовало Друштво добровољних давалаца крви “Рудар” из Угљевика, крв је дало 240 давалаца овог и 35 из друштва добровољних давалаца из Србије и Републике Српске, преносе агенције.

Акција је одржана током викенда, а све прикупљене количине драгоцјене течности дониране су Заводу за трансфузију крви у Бијељини.
Предсједник ДДДК “Рудар” Угљевик Милан Марковић рекао је да ДДДК “Рудар” сваке године има три акције, које окупе велики број добровољних давалаца, те додао да, осим сарадње са Заводом за трансфузију крви Бијељина, добру сарадњу имају и са Војномедицинском академијом Београд.
Друштво добровољних давалаца крви “Рудар” Угљевик основано је 1984. године и једно је од најорганизованијих друштава ове врсте у Српској. Неколико година уназад држе рекорд у прикупљању боца течности која живот значи.

Друштво броји више од 750 чланова.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.