Црвени крст РС - 20 година у служби човјека

Aгенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Црвени крст РС - 20 година у служби човјека

Источно Сарајево - Црвени крст Републике Српске (ЦКРС) ове године обиљежава јубилеј - 20 година од оснивања, а Недјеља Црвеног крста под слоганом "Црвени крст Републике Српске - 20 година у служби човјека" биће обиљежена од 8. до 15. маја.

Поводом Свјетског дана и Недјеље Црвеног крста биће организоване бројне активности. У Министарству здравља и социјалне заштите биће организован пријем за делегацију ЦКРС, као и посјете породилиштима у Републици Српској и подјела беби-пакета за дјецу рођену на Свјетски дан ЦК.

Представници ЦК сутра ће посјетити вишечлане социјално угрожене породице у свим општинама у Српској.

У сједишту ЦКРС 10. маја биће одржан округли сто о теми "20 година у служби човјека".

Посјете породицама несталих и обиљежавање страдања војника у Тузланској колони планирани су за 14. мај, а за 15. мај посјете жртвама мина.

Поводом Недјеље Црвеног крста расписан је и конкурс за израду ликовних и литерарних радова ученика основних школа, наводи се у сапштењу ЦКРС.

Ове године Свјетски дан Црвеног крста у Међународном покрету Црвеног крста и Црвеног полумјесеца обиљежава се под мотом "Млади у акцији". У центру дешавања су млади волонтери Црвеног крста који су ангажовани у активностима на санирању посљедица природних катастрофа, заштите здравља људи и изградње културе ненасиља и мира.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.