Будимир: Слављењем Дана Републике и Светог Саве развија се и српска традиција

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Будимир: Слављењем Дана Републике и Светог Саве развија се и српска традиција

БАЊАЛУКА - Министар за научнотехнолошки развој и високо образовање Републике Српске Жељко Будимир изјавио је да се прослављањем Дана Републике и Светог Саве развија традиција српског народа, као и поглед на образовање.

-Ми смо народ који има дугу традицију у свим областима високог образовања и надам се да развој традиције служи да побољшамо квалитет у високошколским установама - рекао је Будимир новинарима, уочи пријема који се одржава у Студентском културном центру Универзитета у Бањалуци поводом Дана Републике Српске и Светог Саве.

Будимир је истакао да је Влада Српске уложила значајна средства у пројекте у високом образовању, међу којима је Студентски културни центар са мултимедијалном позоришном салом.

-Министарство ће наставити да улаже у овакве пројекте, управо како бисмо развијали свој јединствен и аутохтон поглед на високо образовање које мора да прати свјетске трендове, али мора да има и посебност - поручио је Будимир.

Ректор бањалучког Универзитета Радослав Гајанин рекао је да академска заједница у континуитету наставља да обиљежава дан првог српског просветитеља Светог Саве.

Гајанин је нагласио да се ова манифестација први пут одржава у Студентском културном центру који је отворен прошле године у јуну.

-То је мултимедијални простор који је прије свега намијењен за позоришне представе, али и друге културне манифестације -навео је Гајанин.

Он је изразио захвалност ресорном министру и Влади Српске на подршци у свим капиталним инвестицијама које се реализују на Универзитету у Бањалуци.

Пријему су присуствовали чланови академске заједнице, руководства факултета, као и савјетник предсједника Републике Српске Марко Ромић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.