Фото: Бошњаци онемогућили пролаз до српског насеља
СКЕЛAНИ - Са прилазног пута новом насељу у Скеланима уклоњени су дрвени кочеви, које су укопали комшије Бошњаци, чиме су онемогућили прилаз српским кућама, потврдио је "Гласу Српске" члан локалне организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила Миломир Трифуновић, који је рекао да је о том инциденту обавијештена полиција и да је јуче ујутро била на лицу мјеста.
- У том насељу тренутно живи седам српских породица из категорије погинулих бораца, којима су Влада РС и донатори обезбиједили средства за обнову кућа. Ради се о макадамском путу, који је изграђен послије рата и трасиран је поред имања Мевле Јунузагић и њеног дјевера - рекао је Трифуновић, напомињући да је то једини прилаз новом насељу, те да је блокадом тог пута мјештанима онемогућен пролаз, али и довоз грађевинског материјала.
Мјештани су прије мјесец дана разговарали са представницима општине Сребреница, када им је, тврди Трифуновић, начелник Одјељења за просторно уређење и стамбено-комуналне послове Мирсад Мустафић обећао да ће тај проблем ускоро бити ријешен.
- Међутим, Бошњаци нису жељели да чекају рјешење тог проблема. Срби желе да имају добре комшијске односе са њима, али неким људима, који овдје не живе и долазе само због донација, очигледно то не одговара - оцијенио је Трифуновић.
Мирсад Мустафић је казао да је упознат са тим проблемом и да очекује да ће он ускоро бити ријешен.
- Желимо да откупимо дио земљишта за тај пут, а ако не постигнемо договор са власницима, мораћемо наћи неко друго рјешење - рекао је Мустафић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике