Фото: Бивши начелник избачен из општине
Власеница - Бивши начелник општине Власеница и предсједник ОО СНСД-а Младен Поповић поднио је пријаву Полицијској станици у Власеници против радника обезбјеђења те општине, који га је вербално напао приликом недавног одржавања сједнице Скупштине и захтијевао да напусти зграду општине.
Поповић вјерује да је налог за такав потез издао актуелни начелник Драгослав Тодоровић, те тврди да то није било његово прво вербално сучељавање са општинским обезбјеђењем.
- У оба случаја поднио сам пријаве и очекујем да надлежни органи предузму одговарајуће мјере. Ниједним својим чином нисам дао повод за овако нешто, али као предсједник Општинског одбора странке дужан сам да координирам рад одборничког клуба, како ће гласати и понашати се у локалној Скупштини - казао је Поповић.
Одборници СНСД-а, заједно са коалиционим партерима имају већину у власеничкој Скупштини, насупрот опозиционог СДС-а, који "држи" извршну власт.
Тодоровић тврди да не постоји одлука да се Поповићу забрани приступ општини, али да има озбиљне примједбе на његово понашање.
- Нико у овој општини, био то бивши начелник или било ко други, неће имати моју сагласност да долази ту сваки други дан, да улази у службене просторије, успорава рад служби и држи политичке састанке. Не може он овдје долазити да било коме пркоси - рекао је Тодоровић.
Поповић је одговорио да су приче о политички састанцима "лаж и будалаштина".
- О томе како се понаша нови начелник најбоље говори то што је послије ступања на функцију запослио трећег возача и обезбјеђење - тврди Поповић и додаје да је узаврела атмосфера међу одборницима.
- О атмосфери створеној у локалној управи послије октобарских избора говори и то што је посљедње маратонско засједање Скупштине општине окончано уз присуство тројице полицајаца - рекао је Поповић.
Власенички СНСД озбиљно је замјерио новом начелнику и због одлуке да по хитном поступку у згради општине укине канцеларију народног посланика Мирослава Краљевића, те у њу "усели" своје савјетнике.
То питање, рекао је Тодоровић, биће ријешено послије пресељења Геодетске управе из зграде општине у нове просторије.
- Канцеларију за контакте са грађанима добиће оба народна посланика из Власенице, и Мирослав Краљевић из СНСД-а и Остоја Драгутиновић из СДС-а - обећао је Тодоровић.
Одборници СО Власеница 28. децембра прошле године усвојили су на маратонској сједници буџет за 2013. годину од 4,6 милиона КМ, који је за скоро милион КМ мањи од ребалансираног буџета.
На приједлог одборника скупштинске већине из СНСД-а, СДА и СНС-а, усвојено је и више од 40 амандмана на предложени буџетски оквир, којим су, између осталог, за десет одсто смањене плате функционера и начелника одјељења, те одборничке накнаде са 400 на 200 марака.
- Одлуком о платама функционера моја плата, која је сада око 3.000 марака, биће смањена за десет одсто, а у истом проценту биће умањене плате и осталих функционера - казао је Тодоровић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике