Фото: Бијељина: Послодавци исказали потребу за 500 радника
Бијељина - На Сајму запошљавања који се данас одржава у Бијељини 60-ак послодаваца исказало је потребу за 500 радника, рекао је директор Завода за запошљавање Републике Српске Милко Чолаковић, преносе агенције.
Чолаковић је оцијенио да су ефекти овогодишњег сајма веома позитивни.
- Имамо тенденцију раста производних занимања, што показује да се ствара база у Републици Српској чим се исказује потреба за тим кадровима - истакао је Чолаковић, те додао да се анализе сајмова дају три или шест мјесеци након сајма.
Чолаковић је навео да у Републици Српској има 154.000 незапослених становника.
- У прва четири мјесеца ове године имамо мање лица пријављених на Биро и имамо 2.760 лица запослених више него у истом периоду прошле прошле године - рекао је Чолаковић.
Он је подсјетио да је ово трећи регионални сајам, који обухвата општине које покрива филијала Бијељина.
Руководилац бијељинске Филијале за запошљавање Славица Лукић рекла је јуче да је на прошлом сајму 2009. године учествовало 60 послодаваца, пет невладиних организација и пет високошколских установа, те да је исказана потреба за 518 радника са подручја регије Бијељина.
- Сајам је посјетило 1.900 незапослених лица и попуњено је 1.000 радних биографија које су предате послодавцима, а на сајму је запослено пет радника у пекари “Бодакско” - навела је Лукићева.
Сљедећи Сајам запошљавања биће одржан 28. јуна у Модричи.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.