Бесплатан оброк треба 260 Зворничана

С. С.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Бесплатан оброк треба 260 Зворничана

ЗВОРНИК - Најмање 260 људи на подручју зворничке општине има потребу за једним бесплатним оброком, оцијенио је секретар зворничког Црвеног крста Ђурађ Јеличић.

- Постоји велика потреба за отварањем народне кухиње. У самом граду око 60 људи треба један бесплатан оброк, а на подручју општине ради се о 260 лица. У питању су социјално угрожене особе, којима би народна кухиња и те како много значила - рекао је Јеличић.

Он је подсјетио да је Општинска организација Црвеног крста прије четири године израдила програм народне кухиње који је локална скупштина прихватила, али он никада није реализован.

- Прије четири године прерачунато је да је за рад народне кухиње потребно 60.000 марака годишње, али је то сада знатно више. Тада смо предлагали да се сиромашним лицима по селима достављају ланч пакети, али је то превише скупо, па је локална скупштина ту идеју одбацила - подсјетио је Јеличић.

Он је нагласио да би волонтери Црвеног крста могли да достављају оброке лицима у граду која нису у могућности да дођу у кухињу.    

Јеличић је додао и да, с обзиром на економску кризу и чињеницу да доста људи остаје без посла, број људи којима је потребан један бесплатан оброк има тенденцију повећања, што значи и да ће потреба за народном кухињом бити све већа.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.