Aндрићград: Зграда Хидроелектране биће завршена у јуну

Aгенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Aндрићград: Зграда Хидроелектране биће завршена у јуну

Вишеград - Директор Зависног предузећа "Хидроелектране на Дрини" Миле Лакић изразио је задовољство динамиком радова на изградњи пословне зграде ове фирме која се гради у Aндрићграду, јавиле су агенције.

- Зграда је за врло кратко вријеме укровљена и на реду су вањски и унутрашњи радови. Према оцјени грађевинара, објекат ће бити предат на употребу већ у јуну ове године, а не како је планирано у августу - рекао је Лакић.

Он је потврдио да се пословна зграда овог предузећа ради по модификованом пројекту академика Бранислава Митровића из Београда, јер је првобитно било планирано да се она направи на локацији старе гимназије код моста Мехмед паше Соколовћа, на Тргу палих бораца.

- Зграда ће посједовати и сутерен и подземне гараже и уклапаће се у амбијент Aндрићграда - додао је Лакић.

Планирано је да се администрација и управа предузећа "ХЕ на Дрини" пресели у новоизграђени објекат из барака у насељу Незуци гдје се налази од изградње ХЕ "Вишеград" 25. новембра 1989. године.

Градилиште зграде у Aндрићграду заједно са Лакићем обишли су и директор за инвестиције и развој Миле Перић и идејни творац града од камена прослављени режисер Емир Кустурица.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.