Фото: Срна
МРКОЊИЋ ГРАД - У школе у Републици Српској уписано је 230 дјеце чији су родитељи повратници из ЕУ, рекао је данас у Мркоњић Граду предсједник Удружења “Јасеновац - Доња Градина” Саша Аћић, позивајући се на информације којима располаже ово удружење.
Аћић је на предавању о мјерама популационе политике које је организовало ово и Удружење “Обнова народа Светог Саве Републике Српске и БиХ” оцијенио да треба наставити са мјерама које су у Српској успостављене кроз популациону политику.
Предсједник Удружења грађана “Обнова народа Светог Саве Републике Српске и БиХ” Драго Мандић нагласио је да су постигли епохалне резултате с обзиром на чињеницу да је ово изузетно мало удружење.
“Влада Српске препознала је и наше мјере, из којих су изникли одређени закони који дају одличне резултате. Надамо се да ће нови закон бити још бољи и да ће мајка и дијете имати сву дужну пажњу, јер је број дјеце кључан за опстанак народа”, рекао је Мандић новинарима.
За ученике средњих школа предавање о мјерама популационе политике одржано је у Културном центру “Петар Кочић” у Мркоњић Граду.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.