Фото: Живот у страху од одрона
Бањалука - Изгледа да тек када се одрон земље сручи на улицу и када неко настрада, онда ћемо сви заједно преко ноћи хитно санирати клизиште.
Ово је рекао предсједник Савјета мјесне заједнице Ада Вито Пејаковић, који је додао да им клизиште не да мира.
Он је истакао да већ данима велике количине воде и блата, који су се слили на магистрални пут М4, који повезује Бањалуку и Челинац, праве проблеме возачима и пјешацима.
Да насеље Ада није једини примјер, показале су и лоше временске прилике прошле године, које су узроковале помјерање тла и у насељима Раковачке баре и Старчевица.
Пејаковић истиче да је поред клизишта у овом насељу немогуће проћи кад је суво, а камоли кад је киша.
- Стална су пријетња одрони земљишта и дрвећа, а гледао сам дјецу како се "вјешају" по огради када иду у школу како би им обућа остала сува! Жалосно је да тако живимо у 21. вијеку. Савјет МЗ стално указује на овај проблем "Путевима РС", а они нам одговарају да ће изаћи на лице мјеста, прочепити канале и слично - рекао је Пејаковић и додао да треба квалитетно урадити још око педесетак метара подзида.Према ријечима портпарола "Путева РС" Наталије Кострешевић, трајно санирање клизишта на овом путном правцу биће познато послије израде пројектне документације.
- Стручна комисија "Путева РС" обишла је ову дионицу магистралног пута и снимила стање на терену. Тренутно раде на изради пројектне документације за трајно рјешење овог проблема на магистрали М4 - нагласила је Кострешевићева.
Према ријечима портпарола Административне службе града Бањалука Миленка Шајића, у току је санација клизишта у насељу Раковачке баре.
- Радове вриједне 125.986 КМ изводи предузеће "Милош Импекс", а планирано је да се заврше током јуна - додао је Шајић.
Датум санације клизишта на Старчевици је и даље неизвјестан, а исто тако није познато ни колико новца ће бити потребно за санацију. Како објашњава Шајић, ти детаљи ће бити познати послије завршетка пројекта за санацију клизишта у овом насељу чија израда је још у току.
Кострешевићева истиче да екипе за одржавање путева редовно излазе на терен, чисте земљу и уклањају воду која се одрони на саобраћајницу.
- Радници у неколико наврата дневно обиђу ову дионицу да провјере да није дошло до новог обрушавања земље на коловоз с обзиром на то да киша данима готово непрекидно пада - додала је Кострешевићева.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.