Фото: Возилима блокирају зграду и продавницу
Станари зграде у улици Симе Матавуља 2, као и радници продавнице "Гласа српског" огорчени су јер надлежни из Aдминистративне службе града још увијек ништа нису урадили да би спријечили непрописно паркирање испред њихових улаза.
- Овај проблем траје већ дуго, надлежни су обавијештени али ништа не предузимају. Паркирају возила испред зграде тако да станари не могу да дођу до ње, а камоли да паркирају свој аутомобил. Буквално је блокирана возилима оних који избјегавају да плате паркинг. На тај начин онемогућавају нормалан живот станарима, али и овим људима који ту имају локал. Обраћали смо се надлежнима безброј пута и ништа није урађено - рекли су огорчени станари ове улице.
Предузеће "Глас српски - Трговина" тражило је постављање хоризонталне и вертикалне сигнализације како би се обиљежили пролази до пословног објекта, док станари захтијевају постављање паркинг сатова.
- Појединци, да би избјегли плаћање паркинга, паркирају возила пред нашим зградама и блокирају нам улазе и паркинге. Често заграде наше аутомобиле, тако да уопште не можемо да их извеземо, а некад смо приморани да паркирамо у другим дијеловима града, јер згради не можемо да приђемо - огорчени су станари и истичу да често обавјештавају надлежне који пошаљу "паук" возило, које одвезе аутомобиле чији власници нису станари зграде.
- Дешава се да се паркирају пред сами улаз, тако да "паук" не може ни да приђе возилу. Није ми јасно зашто не плате паркинг, него овако морају да плаћају да преузму своје возило које "паук" однесе – истакао је један од станара.
У Одјељењу за паркинге и гараже кажу да ће заједно са надлежнима из Одјељења за стамбено-комуналне послове и послове саобраћаја изаћи у понедјељак на терен како би процијенили када би могли да почну са исцртавањем хоризонталне и вертикалне сигнализације.
- Пројекат за постављање сигнализације од улице Драге Малића до Симе Матавуља је у изради и то ће се рјешавати ускоро, надамо се у идућих 30 дана. То је веома захтјевна улица која има доста попречних прилаза и мора се тачно процијенити да ли се може обиљежити сигнализација и на колико мјеста - рекао је шеф Одјељења за паркинге и гараже Бранимир Папић и додао да је упознат са проблемом станара ове улице.
Према његовим ријечима, постављање паркинг сатова није једноставно и за десет мјеста се не може постављати.
- Имамо ми таквих "слијепих цријева" у граду много и то треба да се рјешава на други начин. Aпарат кошта 14.000 КМ и постављати их на сва таква мјеста није баш могуће - рекао је Папић.
Исте проблеме имају и становници улица Браће Пантића, Николе Тепића и Марије Бурсаћ.
- Ту се такође станари жале на непрописно паркирање испред њихових улаза, па ћемо настојати у идућем периоду да и ту исцртамо хоризонталну и вертикалну сигнализацију - истакао је Папић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.