Свакодневне линије за Јадранско море

Сања Јокић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Свакодневне линије за Јадранско море

Од 1. јуна из Бањалуке се може свакодневно ка Хрватском и Црногорском приморју. Тако ће сви они који желе да годишњи одмор проведу на мору или пословно путују на Јадран имати на располагању велики избор линија и дестинација.

Aутобуси "Смиљић турса" од 1. јуна почеће са сезонским поласцима према Приморју.

- Свакодневно возимо према комплетном Црногорском приморју и то у кооперацији са "Бочац турсом" из Бањалуке, као и према Хрватском приморју Брелама, Башким Водама, Макарској, Тучепима… Цијене повратних крата су од 60 марака за Макарску ривијеру до 95 марака за Херцегновску ривијеру. Тако ће бити до половине септембра - рекла је службеница у "Смиљић турсу" Сања Поповић.

Извршни директор Сектора саобраћаја бањалучког "Aутопревоза" Горан Старчевић истиче да се у овом предузећу надају да ће упркос кризи љетна сезона бити успјешна.

- Наши аутобуси ће тако од 18. јуна свакодневно саобраћати према Јадрану. Претходних година највише путника превезли смо у Игало, Будву и Херцег Нови, када говоримо о Црној Гори те у Макарску на Хрватском приморју. Цијена повратне карте за Херцег Нови износи 96 марака, а за Будву 80. Путници за Сплит морају да издвоје 52, за Плоче 72, Ријеку 83, а повратна карта за Макарску је 64 марке - рекао је Старчевић.

Према његовим ријечима "Aутопревоз" је увео неколико линија које су актуелне само у вријеме годишњих одмора.

- Имаћемо свакодневне линије за Херцег Нови, Ријеку, Сплит, Плоче и Макарску. На овим релацијама саобраћаћемо све до краја августа, када се смањују одласци на годишње одморе - појаснио је Старчевић.

Још је нагласио да за оне који немају довољно новца да проведу десетак и више дана на мору "Aутопревоз" организује дводневне излете на море.

Бањалучанин Јован Вулин каже да ће на море ићи аутобусом.

- Мени као самцу је много јефтиније да идем аутобусом до Херцег Новог него аутомобилом, јер би трошкове бензина платио много више. Има ту и других предности, не морам да будем концентрисан на вожњу већ могу да разгледам околину и у најбољој варијанти спавам - рекао је Вулин.

С друге стране Милан Јанковић истиче да би за његову четворочлану породицу пут до Будванске ривијере коштао 320 марака.

- Цијеним удобност аутобуса и превозничке услуге, међутим јефтиније ми је да својим аутомобилом идем на море. Толико новца нећу потрошити за бензин. У сваком случају, добро је да је Бањалука свакодневно повезана са морем, па ко може и жели, има чиме да путује на Јадран - рекао је Јанковић.

Сезонска линија

Из бањалучког превозника "Бочац турс" кажу да имају сталне сезонске линије према Црногорском приморју, док за хрватски дио Јадрана немају полазака.

- Посебно бих истакла поласке према Херцег Новом, за који су наши суграђани изузетно заинтересовани - рекла је службеница у "Бочац турсу" Слободанка Марчета.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.