Сарачица без воде од јуче - Ево шта кажу из ’’Водовода’’ (ФОТО, ВИДЕО)

Анђела Костић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Сарачица без воде од јуче - Ево шта кажу из ’’Водовода’’ (ФОТО, ВИДЕО)

БАЊАЛУКА - Мјештани насеља Сарачица жалили су се да су заврнуте славине од јуче због квара, а из ’’Водовода’’ кажу да је проблем настао на самом изворишту и да ће током дана вода бити пуштена.

Из ’’Водовода’’ рекли су за ’’Глас Српске’’ да је због квара био смањен доток од изворишта ’’Суботица’’ према градском водоводу.

- Било је тешко пронаћи квар јер је то изузетно неприступачан терен. Јуче ујутру су га радници ’’Одржавања и Производње’’ тражили и тек навече су га лоцирали. Цијелу ноћ је падала киша, а у питању је шумски дио гдје нема путева што је отежавало лоцирање проблема - поручили су они.

Према њиховим ријечима, данас је екипа од седам часова на терену.

- Када пронађемо квар, ријешили смо скоро читав посао. Данас током дана може се очекивати завршетак радова - истакли су они.

Мјештанка овог насеља Јагода Л. рекла је за ’’Глас’’ да воде немају од јуче од десет часова.

- Ни кап воде није било. Сву воду коју смо имали насуту у посудама и боцама смо потрошили. Не можемо кувати нити обавити личну хигијену адекватно док не дође вода. Воду за пиће смо купили, али надамо се да ће квар бити што прије уклоњен - казала је она.

 

 

Анђела Костић новинар рубрике Бањалука

Дипломирана комуниколошкиња за односе с јавношћу, а у ''Гласу Српске'' ради од септембра 2025. године као новинарка градске рубрике.

Све вијести аутора →

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.