Рупе постају прошлост

Весна Поповић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Рупе постају прошлост

Бањалука - Радници “Козарапутева” почели су дуго очекивану санацију саобраћајница у ужем центру града, али Бањалучани страхују да брзо послије санације улице не буду опет у истом стању.

Тако је у Улици краља Петра Првог Карађорђевића поред пословног центра “Екватор” санирано оштећење, а у бетону који је покрио рупу завршила је и грана од дрвета.

- Већ је било вријеме да почне санација оштећења која су настала током зиме. Бојао сам се да ће кратери у појединим улицама изазвати велика оштећења на мом ауту. Надам се само да ће путари добро одрадити посао - рекао је Бањалучанин Младен Кременовић.

Његова суграђанка Јелена Вуковић се прибојава да веће падавине за краће вријеме не направе исте рупе.

- Ранијих година је било ситуација да путари у појединим улицама санирају оштећења и послије неколико мјесеци на истом мјесту асфалт опет почне да пуца - додала је Вуковићева.

Слично размишља и њен суграђанин Саво П. који каже да се због тренутне ситуације у појединим улицама двоумио да ли да на своју дестинацију иде аутом.

- Надам се да ће након што ураде санацију ситуација бити боља и да ће потрајати. Због великих рупа сам често паркирао ауто подаље од циља и остатак ишао пјешице - каже Саво.

Програмом заједничке комуналне потрошње за ову годину служба града је за одржавање градских улица планирала 1,6 милиона марака, од чега за одржавање асфалтних 1,2 милиона, а макадамских 400.000 КМ.

Радови

Радници “Козарапутева” јуче су поправљали оштећења у улици Иве Aндрића, Грчкој, Ђуре Даничића, Симе Матавуља и Михајла Пупина, а у овом предузећу истичу да ће имати посла за шест радних дана.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.