РАТ ЗБОГ ВРТИЋА Ђајић: Ударају на дјецу! Савић Бањац: Спаси прво УКЦ!

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: ГС/Владо Ђајић и Мирна Савић Бањац

БАЊАЛУКА - Бањалука поново гори од политичких препуцавања – овога пута због цијене боравка у вртићима!

Подсјећамо, пред одборницима ће се наћи приједлог градоначелника Драшка Станивуковића о повећању цијене боравка дјеце за 85 КМ, са 165 на 250 марака. Према образложењу, овим повећањем требало би да се обезбиједе средства за увећање плата запослених у јавним вртићима, који су данас ступили у штрајк.

Предсједник Градског одбора СНСД-а Владо Ђајић оптужио је градоначелника Бањалуке да поново "удара на родитеље”.

- Шокиран сам и огорчен новим нападом Драшка Станивуковића на дјецу Бањалуке. Умјесто да тражи начин да родитеље ослободи плаћања, он директно удара на њихове кућне буџете - поручио је Ђајић.

Додао је да новца за повећање плата васпитачима већ има у градском буџету, те да је довољно да градоначелник потпише колективни уговор.

- Ненамјенски је потрошио силне милионе који су завршили у њиховим џеповима, а сада неће да повећа плате онима који брину о нашој дјеци - написао је Ђајић у објави подијељеној на друштвеним мрежама, позвавши грађане, родитеље и васпитаче да се “пробуде и заједно направе град по мјери својих становника”.

Одговор није изостао. Предсједница Градског одбора ПДП-а, Мирна Савић Бањац, жестоко је узвратила Ђајићу, назвавши његове изјаве лицемјерним.

- Кад је то доктор Ђајић дигао глас за било шта што се тиче радника, грађана или правде? Кад се побунио што су његови из СНСД-а довели Српску у дужничко ропство, повећали цијене струје, горива и хране? - поручила је Савић Бањац.

Она тврди да се Ђајић није побринуо ни за раднике у УКЦ-у, гдје, како додаје, “често нема ни парацетамола”.

- Говори нам човјек који је изгубио 50 милиона марака на фантомској клизној гаражи, док доктори и медицинари бјеже из установе којом руководи. Умјесто да запошљава медицински кадар, он од болнице прави простор за привилеговане - додала је она.

Савић Бањац тврди да Ђајић нема морално право да говори о интересима Бањалуке.

- Једини његов покушај "окупљања омладине" био је на СНСД журкама. Спасили смо базен од његових руку и спасићемо и Бањалуку од његове политике. Чак су и његови схватили колико је све то сулудо - поручила је.

Додала је и да је корекција цијене вртића “разумна и нужна” након 20 година, наводећи да су у Лакташима цијене већ 240 марака.

- Крајње је вријеме да се доктор врати свом послу, ако може ишта да спаси од УКЦ-а. И нека грађанима објасни гдје је нестало 50 милиона марака које је бацио у бетон и клизну гаражу која никад није профункционисала - закључила је Савић Бањац.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.