Фото: Протест због струје
Бањалука - Неколико десетина мјештана Лауша и Сарачице окупило се у понедјељак да протестују како би исказали незадовољство због проблема са струјом.
- Циљ нам је да скренемо пажњу властима, јер досадило нам је да чекамо. Свако мало па немамо струју, а и када је имамо, онда је висок напон да нам прегоријевају апарати за домаћинство - пожалили су се мјештани поменута два насеља.
Истичу да редовно плаћају рачуне и никад нису добили опомену за неплаћену електричну енергију.
- Сматрам, као и моје комшије, да људи из савјета МЗ Лауш и Сарачица не обављају свој посао како треба. Посљедњи пут када смо били у "Електрокрајини", директор нам је обећао да ће покушати да ријеши проблем за седам дана, а скоро да је прошао и мјесец од тог обећања - рекао је мјештанин Зоран Бабић.
Организатор протеста Бојан Кременовић каже да ће поново организовати протесте ако ништа не буде предузето.
На протесте су били позвани и представници "Електрокрајине", али се нису појавили.
Из Административне службе града кажу да је расвјета у горњем дијелу Карађорђеве улице потпуно исправна.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.