Приходи од паркинга 2,81 милион марака

Сања Јокић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Приходи од паркинга 2,81 милион марака

Приходи од наплате коришћења паркинга путем аутомата, SMS порука, услуга "паук" службе и блокирања возила у току прошле године износе 2.815.000 марака, што је за 3,06 одсто више у односу на 2009. годину.

Рекао је ово "Гласу Српске" шеф Одсјека за паркинге и гараже у Aдминистративној служби града Бранимир Папић.

- Евидентно је повећан број корисника паркинг услуга, а ми смо задовољни оствареним резултатима - истакао је Папић.

Према његовим ријечима, током прошле године издата је 131 годишња карта за коришћење паркинг простора у првој градској зони, док је за другу тарифну зону евидентирано 65 карата.

- Годишња карта за прву зону је 1.000 марака. То је цијена на коју је обрачунат попуст од 20 одсто. Ова карта за другу зону кошта 400 марака - казао је Папић.

Још је додао да је ово одјељење током 2010. било издало и 833 мјесечне карате за паркинге у првој зони, као и 2.865 карата за оне у другој зони.

- Мјесечне карте за коришћење паркинг простора у првој зони која обухвата паркинге код Музеја савремене умјетности РС, хотела "Палас", градске "Тржнице", у Српској улици и улици Краља Aлфонса коштају 100 марака, док је за другу зону која покрива паркинг просторе код тврђаве Кастел те улице код и иза старе аутобуске станице потребно издвојити 40 КМ - истакао је Папић.

Према његовим ријечима, поменуте карте важе само за наплатне просторе у првој и другој зони.

- Они који имају претплатне карте за прву зону могу без проблема да користе паркинге и у другој зони, док је ситуација са власницима претплатних карата у другој зони сасвим другачија. Та карта им важи искључиво за паркинге у тој зони - појаснио је Папић.

Он је додао да је током ове године планирана изградња нових, али и завршетак започетих паркинг простора у граду јер се из године у годину повећава потреба за овом услугом.

- У току је изградња паркинга код Народне и универзитетске библиотеке и у улици Симе Шолаје, а постоје планови и за неке нове локације о којима не могу тренутно детаљније да говорим - додао је Папић.

Бањалучанин Марио Лучић рекао је да су паркинзи скупи и да би градска управа требало да поведе више рачуна о санирању постојећих паркинг простора, као и о изградњи нових.

- Бањалука поприма изглед правог европског града па би зато и у овом дијелу требало да идемо у корак са савременим свијетом - казао је Лучић.

Станарске карте

Бранимир Папић је казао да је све већи број Бањалучана заинтересован и за такозване станарске платне картице које станарима појединих зграда омогућавају да на одређени период користе тај паркинг простор.

- На захтјев заједнице етажних власника, као на примјер оне на Булевару цара Душана и у улици Симе Шолаје, увели смо наплату станарском сектору за употребу паркинг простора и за ову услугу на годишњем нивоу станари треба да издвоје 50 марака - рекао је Папић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.