Фото: Преминуо Гојко Грбић: Одлазак посљедњег носиоца Партизанске споменице 1941.
БАЊАЛУКА - Гојко Грбић, посљедњи носилац Партизанске споменице 1941. године, који је живио у нашем граду, преминуо је у четвртак, у 96. години.
- Угасио се живот још једног храброг и одважног борца, великог родољуба и борца за социјалну правду и једнакост људи - саопштили су из градског СУБНОР-а.
Наводе да је Гојко у народноослободилачку борбу ступио 27. јула 1941. године, као борац Треће крајишке народноослободилачке ударне бригаде.
- Са Трећом, а касније са Двадесетом крајишком народноослободилачком бригадом прошао је многа ратишта широм бивше Југославије. У СКОЈ је примљен у новембру 1941. године, а у КПЈ 24. фебруара 1944. године - навели су из СУБНОР-а.
Добитник је више одликовања и друштвених признања. Гојко Грбић биће сахрањен 28. јуна на гробљу “Свети Пантелија” у Бањалуци.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.