Фото: Потписан уговор о изградњи двије зграде у бањалучком насељу Ада
Бањалука - Министар рада и борачко-инвалидске заштите Републике Српске Петар Ђокић, градоначелник Бањалуке Слободан Гаврановић и директор фирме “Прода монт” из Добоја Горан Продић потписали су данас уговор о градњи двије зграде у бањалучком насељу Ада у којима ће станове добити 142 породице погинулих бораца и ратних војних инвалида, преносе агенције.
Ђокић је, након потписивања, рекао новинарима у Бањалуци да је Влада за ову градњу, која почиње сутра, обезбиједила 4.716.870 КМ, а град Бањалука земљиште, урбанистичко – техничке услове, прикључак на инфраструктуру и технички пријем у вриједности око милион КМ.
Он је додао да ће се станови градити по цијени од 780 КМ по метру квадратном и да ће бити квалитетни, те да би за осам мјесеци требало да буду усељиви.
- У наставку програма стамбене изградње морамо збринути још 243 породице из Бањалуке, те 61 породицу која има право на стамбено збрињавање кориштењем неповратних новчаних средстава - појаснио је Ђокић.
Он је нагласио да ће овај програм подршке породицама погинулих бораца и ратних војних инвалида од прве до четврте категорије бити настављен на подручју цијеле Републике Српске, те да би током сљедеће године требало да буде закључен, чиме би све породице из ове категорије у потпуности биле стамбено збринуте.
- Упркос економским тешкоћама и кризи, Влада Републике Српске заједно са општинама и градовима брине о породицама погинулих бораца и ратних војних инвалида и не прекида започете активности - поручио је Ђокић.
Градоначелник Бањалуке Слободан Гаврановић рекао је да очекује да ускоро буде ријешено и стамбено питање преостале 243 породице погинулих бораца и ратних војних инвалида из Бањалуке.
Он је напоменуо да Бањалука низ година интензивно ради на рјешавању проблема ових породица.
Директор фирме “Прода монт” из Добоја Горан Продић рекао је да да ће радови бити квалитетни, рокови испоштовани и да ће оправдати указано повјерење.
Потписивању уговора присуствовали су и представници Републичке дирекције за обнову и изградњу.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.