Од септембра обнова моста

Aндреa Симaнић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Од септембра обнова моста

Бањалука - Обнова моста у Карановцу требало би да почне у септембру, а у току је избор извођача радова.

Рекла је ово “Гласу Српске” портпарол јавног предузећа “Путеви Републике Српске” Наталија Кострешевић.

- Тендер за избор најповољнијег извођача радова објављен је 9. и трајаће до 30. јула, послије чега слиједи отварање тендерских понуда, избор извођача и потписивање уговора са извођачем које је планирано за крај августа - рекла је Кострешевићева.

Према њеним ријечима, за нови мост урађена је пројектна документација, а у току је и прибављање неопходних сагласности и дозвола за изградњу.

- Нови мост предвиђен је за двосмјерни саобраћај са двије саобраћајне траке од по 3,5 метра ширине, са двије бициклистичке траке по метар ширине, двије пјешачке стазе ширине 1,2 метра и двије ивичне траке. Тачна вриједност пројекта се не зна док се не заврши тендер - објаснила је Кострешевићева.

Предсједник мјесне заједнице Карановац Бошко Вуксан рекао је да ће овај мост много значити како за мјештане Карановца тако и за остале путнике, јер се преко њега саобраћа за Кнежево, а даље за Сарајево и остале градове у БиХ.

- Мост је у веома лошем стању и његова реконструкција је пријеко потребна. То је једини мост на улазу у Бањалуку који има носивост већу од десет тона. Да не говоримо о томе што преко њега свакодневно прелази око 150 дјеце и стално смо у страху од његовог урушавања - рекао је Вукасан.

Мјештанка Карановца Борка Дамјановић каже да на нови мост чекају 30 година.

- Осим што су нам од пуцања даски на мосту безброј пута страдали аутомобили и што нам камиони свакодневно пролазе кроз насеље јер им је због дотрајалости моста забрањен прелазак, најгоре је то што су људски животи у опасности - казала је Дамјановићева.

Додала је да све док не види да су радови на мосту почели она не вјерује да ће до тога доћи.

- Већ неколико година они говоре да ће се мост правити па никако. Искрено се надам да ће овај пут коначно испунити обећано јер нам је нови мост више него неопходан - рекла је Дамјановићева.

Вриједност и рок

У “Службеном гласнику БиХ” у огласнику јавне набавке за извођача радова на изградњи моста у Карановцу стоји да је процијењена укупна вриједност уговора 1,7 милиона КМ без ПДВ-а, а да је рок извршења радова шест мјесеци.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.