Фото: Катарина Шапоња
БАЊАЛУКА - Настављена је трећа редовна сједница Скупштине града Бањалука која, због великог броја тачака дневног реда, јуче није окончана.
Сједници присуствује 25 одборника, што значи да су стечени услови за рад. Сједница је настављена петом тачком дневног реда, односно расправом о извјештају рада градоначелника за претходну годину.
Бањалучки одборници јуче су, у првом дијелу засједања, размотрили четири тачке дневног реда, о којима су и гласали на крају радног дана.
Скупштина је јуче изабрала Ђуру Чубриловића из ДЕМОС-а за другог потпредсједника градског парламента, који је након тога положио свечану заклетву.
Донесена је и одлука којом је досадашња директорица Туристичке организације града Бањалуке Драгана Вуклиш разријешена дужности.
Извјештај о раду градоначелника и Градске управе за 2023. годину није усвојен.
Мађу тачкама дневног реда су Приједлог закључка о прихватању Нацрта буџета Града Бањалука за 2025. годину, извјештај о раду градоначелника и Градске управе за 2024. годину, Консолидовани извјештај о извршењу буџета града Бањалука за 2023. и 2024. годину, Информација о задужењу града за 2023. и 2024. годину, као и информација о броју запослених радника у Градској управи.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.