Фото: Мјеста за још стотину дјеце
Бањалука - Новоизграђени дио вртића "Колибри" у Лазареву, гдје ће осим 150 малишана, који су тренутно смјештени у овој предшколској установи, бити примљено још 100 дјеце, отвориће врата 18. децембра.
У Одјељењу за друштвене дјелатности службе града су истакли да је свечано отварање вртића предвиђено уочи празника Светог Николе, који је и слава Центра за предшколско васпитање и образовање.
Директор Центра Наташа Радуловић је рекла да је изградња новог дијела овог вртића од великог значаја за Лазарево, јер у том насељу тренутно има више од 200 дјеце чији родитељи чекају да их смјесте у ову установу.
- Тренутно у вртићу борави 150 дјеце распоређене у пет група. Отварањем новог дијела имаћемо могућност да, осим премјештања дјеце која су тренутно у старом објекту, примимо још три групе по 30 малишана - рекла је Радуловићева и додала да ће тако једним дијелом бити ријешен проблем смјештаја дјеце у вртиће у овом насељу.
Како је казала, обнова старог дијела овог вртића омогућила би смјештање још око четири групе малишана, чиме би проблем недостатка мјеста у вртићу у Лазареву у потпуности био ријешен.
- Био би то одличан вртић са прелијепим двориштем, у којем би боравило између 450 и 500 дјеце и тада не би било малишана из Лазарева који чекају на смјештај у ову установу - нагласила је Радуловићева.
Према њеним ријечима, нови дио вртића "Колибри" је модерно изграђен објекат у којем ће малишани имати одличне услове за боравак.
Становници Лазарева поздравили су отварање новог дијела вртића "Колибри", чиме ће бити смањен број дјеце која чекају да буду смјештена у ову установу.
Сања Петровић је рекла да ће могућност смјештања дјеце у овај вртић ријешити проблем бројних родитеља у Лазареву, који су због недостатка мјеста у вртићу дјецу морали остављати на чување својим родитељима и сналазити се на различите начине.
- У Лазареву има много дјеце коју због недостатка мјеста родитељи не могу смјестити у вртић. То није проблем само у овом насељу већ и у цијелом граду. Отварање овог новог дијела значиће много за Лазарево - рекла је Петровићева.
Ове године на листи чекања на упис дјетета у вртић остало је око 1.300 малишана, док је смјештај у предшколској установи добило 400 дјеце. У 20 градских вртића смјештено је око 2.100 дјеце.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.