Метар исцијепаних дрва и до 100 марака

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Метар исцијепаних дрва и до 100 марака

БAЊA ЛУКA - Становници Бање Луке за кубни метар трупаца дрвета треба да издвоје 65 марака, а за метар исцијепаних дрва и до 100 марака, јавила је Срна.

Продавци дрва истичу да су претходних година Бањолучани у већем броју у августу набављали дрва, што ове године није случај, нагласивши да се посао продаје дрва не исплати због велике цијене откупа, али да усљед недостатка посла немају другог избора.

Огревно дрво изрезано по квадратном метру у Шумском газдинству "Бањалука" кошта 44 марке, док метар кубни кошта 64 марке, у цијене је урачунат ПДВ.

Они који желе да се спасу физичког напора одлучују се за куповину разних уљаних радијатора и кварцних гријалица. Цијена радијатора се креће од 70 до 160 КМ, док су кварцне гријалице нешто повољније, па се могу купити већ од 50 марака.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.