Фото: Александар Чавић
БАЊАЛУКА - Модна ревија "Баш по мјери" поново је испунила Бански двор емоцијама, осмијесима и захвалношћу, надмашујући очекивања свих, а посебно корисника Геронтолошког центра који су у понедјељак навече пистом продефиловали у улози манекена и манекенки.
Организаторка модне ревије "Баш по мјери" докторица Снежана Кутлешић Стевић рекла је за "Глас Српске" да је овај догађај посвећен особама трећег доба надмашио очекивања свих, а поготово манекена и манекенки.
- Веома сам задовољна одзивом. У исто вријеме у Бањалуци било је више догађаја, али упркос томе сала Банског двора је била пуна гостију - поручила је она.
Истакла је да јој је најважније било да се корисници Геронтолошког центра осјећају посебно.
- Најбитније је што су они били срећни, захвални и лијепи. Све се могло видјети на њиховим лицима. Било је много емоционално и свако је изашао с неким осјећањем из Банског двора. Били су весели зато што смо им приредили такав догађај - рекла је Кутлешић Стевић.
Додала је да се многе госпође из центра посљедњих 30 година нису нашминкале, нити ставиле руж.
- Биле су зато веома узбуђене и радосне што су их фризери и козметичари дотјеривали - истакла је она.
Било је и анегдота и шаљивих тренутака на ревији, како је рекла, а својим шармом манекени и манекенке освојили су публику.
- Уприличени су и поклони за 30 корисника Геронтолошког центра који су били модели ревије. Добијали су цвијеће, а од ученика Основне школе "Јован Цвијић" свако од њих добио је честитку и поклон који су припремили са учитељицама - навела је Кутлешић Ставић.
Сви пријатељи ревије су на свој начин дали допринос, а како каже, новац није скупљан и ревија је била чисти волонтеризам и љубав.
Манекени су продефиловали у пратњи студената драматургије који су учествовали у режији, као и волонтера Дневног центра "Дајте нам шансу".
- Срећна сам што је ревија успјешно реализована и веома сам захвална свим добрим људима који су били уз нас, фризерима, шминкерима, волонтерима, људима који су се побринули за поклоне, особљу Банског двора и техници. Сви су дали допринос да би ревија изгледала фантастично - рекла је она.
Овим догађајем показали су љепоту трећег животног доба испуњену мудрошћу и дубљим разумијевањем живота упркос изазовима које доноси.
- Старост може бити болан процес, али пружа прилику за раст и уживање у животу из нове перспективе - казала је она.
Мушки модели носили су одјећу из колекције "Maestro Suits" из Добоја, док су манекенке засијале на писти у "Мода Бојана" комплетима. Програм је својим наступом употпунила и етно-група "Траг".
Тема ревије била је "Мудрост и стил", а Снежана Кутлешић Стевић рекла је да су жељели показати да особе трећег доба, без обзира на то што су корисници Геронтолошког центра, и даље могу да буду лијепе и имају стил.
Како гласи тема, модели су своје мудре, личне животне поруке имали прилику да прикажу публици преко великог екрана.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.