Фото: Гаврановић подијелио уџбенике дјеци из вишечланих породица
Бањалука - Поводом почетка школске године, ученици из 22 најугроженије породице са четворо и више дјеце, данас су добили су пакете уџбеника, јавиле су агенције.
У просторијама Удружења породица са четворо и више дјеце, уџбенике је основцима уручио предсједник Скупштине Града Бањалука, Слободан Гаврановић.
Он је рекао да Бањалука већ више година, има добру сарадњу са овим удружењем, те да је, овај пут, Град обезбиједио 67 комплета уџбеника за ученике од трећег до деветог разреда.
Одјељење за друштвене дјелатности је за ове потребе издвојило 6.746 КМ.
Предсједник градског парламента је истакао да је свјестан тешке ситуације у којој се налази већина вишечланих породица, као и да смјештај Удружења треба ријешити дугорочно.
- Ово је друга локација коју Удружење користи, али мислим да ни она није адекватна. У наредном периоду то треба коначно дефинисати и надам се да ћемо идуће седмице потписати протокол о сарадњи са представницима Удружења. Тиме ће Град преузети обавезу да се стратешки одреди у смислу испуњавања циљева из пронаталитетне политике - нагласио је Гаврановић.
Гаврановић је изразио спремност да надлежне институције помогну члановима вишечланих породица, које немају ријешено стамбено питање.
Он је навео да је до сада ријешено седам најтежих случајева, а да је рјешавање осмог у току.
Према његовим ријечима, Град би требао немјенски издвојити један број станова за рјешавање стамбених проблема најтежих случајева.
- Уколико Град добије на коришћење два стана које посједује на подручју Стричића, гдје има доста угрожених вишечланих породица, у договору са Јованом Радовановићем, предсједником Удружења, отворићемо процес додјеле тих станова најугроженијим породицама - казао је Гаврановић.
Предсједник Удружења са четворо и више дјеце, Јован Радовановић, рекао је да им сваке године из Aдминистративне службе Града излазе у сусрет и помажу рад Удружења.
- Задовољни смо разумијевањем надлежних у градским институцијама, без чије помоћи не би могли остварити оно што смо планирали. Осим нових уџбеника, прикупили смо и 150 комплета половних уџбеника, које ћемо такође подијелити нашим члановима - изјавио је Радовановић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.