Фото: Догодине станови за 78 породица
Бањалука - Тендер за изградњу 48 станова за породице погинулих бораца и ратних војних инвалида биће расписан сљедеће седмице, а до краја године и за још 30 станова.
Ово је јуче изјавио градоначелник Бањалуке Драгољуб Давидовић и додао да ће станови највјероватније бити саграђени у насељу Aда.
- То је најповољнија локација с обзиром на то да се ради о земљишту у власништву града и нећемо имати проблема са имовинским односима. Осим тога, уређена је и инфраструктура, а реално би било да ове стамбене јединице буду додијељене идуће године породицама погинулих бораца и ратних војних инвалида - нагласио је Давидовић.
Драгољуб Давидовић је јуче са министром рада и борачко-инвалидске заштите РС Петром Ђокићем потписао уговор о преносу на град права располагања и коришћења 127 станова, које је Влада РС изградила за стамбено збрињавање породица погинулих бораца и ратних војних инвалида.
Ђокић је појаснио да су то станови који су изграђени и додијељени породицама у 2008. и 2009. години.
- Преношењем ових права у власништво града породице које користе ове станове убрзо ће постати и званично њихови власници - истакао је Ђокић.
Према његовим ријечима, уговор се односи на станове које је Влада Српске изградила из Програма стамбеног збрињавања породица погинулих бораца РС и ратних војних инвалида, те да се њиме преноси власништво са министарства на град.
- Вриједност ових 127 стамбених јединица је 9.293.827 марака, од чега је Министарство учествовало са 5.147.733, а град са 4.146.094 марке - изјавио је Ђокић.
Он је потврдио да се сљедеће седмице расписује тендер за изградњу нових 48 станова у Бањалуци.
- У овом граду треба да изградимо још 325 станова и обезбиједимо 158 неповратних новчаних помоћи у будућем периоду. Током године расписаћемо још један тендер, када створимо техничке услове. Очекујем да бисмо могли имати још 30 станова уговорених за Бањалуку - казао је Ђокић.
Према његовим ријечима, на подручју града до сада је збринуто око 600 породица, а град је од 2000. године издвојио око 40 милиона марака.
Ђокић је нагласио потребу да се на дневни ред Народне скупштине РС уврсти програм потпуног стамбеног збрињавања породица погинулих бораца и РВИ, за шта је потребно 47 милиона КМ.
- На листи посебног програма за стамбено збрињавање још се налази више од 2.000 породица, а уколико се кредитно задужење подржи, процјењује се да би до 2014. године овај програм био реализован у цијелости - истакао је Ђокић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.