Фото: Цвијеће и трава за љепши изглед град
У току је уређење зелених површина у граду, односно реконструкција уништених травњака, окопавање сезонског цвијећа, прихрана и орезивање садница, саопштено је из Aдминистративне службе града.
У улици Бранка Поповића у току је изградња травњака у тракама са обје стране саобраћајнице. Поред нових травњака, ова саобраћајница ће бити уљепшана и са преко 1.000 украсних бјелогоричних, зимзелених и црногоричних грмова.
Такође, у улици Мајке Југовића радници предузећа "Тамарис" уређују нове травњаке, а биће засађене и младе саднице стабала и украсног грмља.
- Завршена је реконструкција уништених травњака уз саобраћајницу Младена Стојановића и Краља Петра Првог Карађорђевића од Малте до Народног позоришта РС, у Парку "Петар Кочић" и испред Музеја савремене умјетности Републике Српске. Уништени травњаци обнављају се и у Aлеји Светог Саве, а послије тога слиједе исти радови на Булевару Цара Душана и западном транзиту - казала је координатор за аналитику и односе с јавношћу у Одјељењу за комуналне и стамбене и послове саобраћаја, Данира Пипић.
За реконструкцију оштећених и уништених травњака у насељима, парковима, зеленим острвима и тракама уз саобраћајнице, ове године су издвојена средства у износу од 550.000 КМ.
Радници предузећа "Тамарис" јуче су са ружа скидали зимску заштиту.
- Тренутно озимљавамо ружичњаке и уређујемо травњаке. На појединим дијеловима садићемо украсно грмље и нову траву. Предвиђено је да се ови послови заврше до краја сљедеће седмице - рекао је директор "Тамариса" Милован Летић.
Сваке године преко 60 одсто засађених садница се замијени јер се униште током године, а није занемарива ни индиректна штета настала губитком годишњег прираста.
Иа Aдминистративне службе града апеловали су на грађане да се заједно са предузећима, којима је то у опису посла, посвети више пажње очувању зеленила у граду, јер је Бања Лука одувијек носила епитет града зеленила.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.