Цијене воћа и поврћа на бањалучкој „Тржници“

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Илустрација

БАЊАЛУКА - На бањалучкој „Тржници“ ових дана биљеже се разноврсна понуда сезонског воћа, поврћа и орашастих плодова.

Код воћа, килограм јабука креће се од 2 до 3 КМ, док је килограм крушака 4 до 5 КМ. 

Цитрусно воће је такође добро заступљено: наранџе су 3,5 – 4,5 КМ, лимун 4 КМ, мандарине 2,5 КМ, а клементине 3 КМ. Нар се може наћи по цијени од 6 КМ по килограму. Бијело грожђе кошта 8 – 9 КМ, а црно 7 – 8 КМ. Банане су у распону 2,5 – 3,3 КМ. 

Од сувог воћа издвајају се суве шљиве по 11 – 12 КМ, суве смокве по 16 КМ, док су огуљени ораси 22 – 24 КМ, а љешник 25 КМ. Кестен се продаје по 5 – 6 КМ.

Код поврћа, купус је један од најповољнијих артикала са цијеном од 1,5 КМ по килограму. Кромпир је 1,5 – 2 КМ, а црвени лук 2 – 3 КМ. Мрква кошта 2,5 – 3,5 КМ, краставац 3,5 – 4,5 КМ, тиквица 3,5 КМ, док је парадајз 4 – 5 КМ, а паприка 5 – 6 КМ. Од зелениша, блитва је 5 КМ, зелена салата 6 – 7 КМ, а целер и першун су по 10 КМ.

Од махунарки и других производа биљежи се пасуљ по 8 – 10 КМ, карфиол по 5 КМ, као и бијели лук у распону од 15 до 18 КМ.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.