Фото: Черек: Купују ли се расвјетом бирачи?
БАЊАЛУКА - Одборници бањалучке Скупштине жале се да не добијају одговоре на питања од градоначелника Станивуковића, међу којима су и питања о критеријумима јавне набавке.
- Ја овдје постављам логичко питање на које нисмо добили одговор: Како је могуће да је у јавности већ сљедећи дан изашла информација да је најбољи понуђач фирма “Кончар” из Загреба, а нама се не могу доставити записници - питала је одборница Народног фронта Дијана Јешић.
Додала је да у овом поступку они нису трећа страна, већ Скупштина града која располаже имовином града и сматра да је требало да се доставе све што је тражено на увид.
-Причамо о свему, само не о оном због чега смо заказали ванредну сједницу. Поставили смо многа питања на која нисмо добили ниједан адекватан одговор о томе како је са 13 дошло до 35 милиона - рекао је одборник СНСД-а Богољуб Зељковић.
Одборник Народног фронта Бранислав Черек рекао је како очекује да добију суштински одговор на питања која је поставила одборница Јешић.
-Градоначелник је вјешто покушао или несвјесно избјегао одговор на питање који сам ја поставио о критеријуму од 60 милиона прихода у протекле три године. Ја сам то аргументовао примјером Шума Републике Српске које су имале промет од 240 милиона у 2024. години. Значи ли то градоначелниче да ми треба да слиједимо примјер Шума РС и да идемо у том правцу - изјавио је је одборник Народног фронта Бранислав Черек, те додао да је то потпуно бесмислено и сулудо.
Он је нагласио да нико није поставио питање о томе шта ће се десити са старим, односно тренутно постојећим расвјетним тијелима кад се скину.
-С обзиром на то да је то имовина града, да ли се планира складиштити, продати или служи као средство за куповину наклоности бирача у 2026. години, прије свега на истоку Републике Српске? По којој логици је тај критеријум од 60 милиона био елиминаторни кад сам показао да то не значи ништа - питао је Черек.
Одборник Листе за правду и ред Игор Мандић моли да се одговори на питања која су поставили он, Черек, Јешићева и Зељковић, те додао да се труди да се у бањалучкој Скупштини ради конструктивно, отворено и транспарентно.
-Ово што сам данас чула су углавном правдања једним лошим тендером, односно једним лошим пројектом, а да не кажем лоповлуком - рекла је Јешићева.
Додала је да се она не слаже с тим да Бањалука добија нову расвјету јер се, кад истекне гаранција за 15 година, добија стара расвјета која, како каже, самим тим неће бити у потпуности нова.
-Причали сте свему другом, само не о овом о чему данас треба да причамо. Кажете да сте транспарентни, али ниједан одговор ни записнике нисмо добили. Мени то говори да Ви не желите да одговорите иако сам вам прочитала и чланове Закона. Значи да није урађено све по пропосима - поручила је Јешићева градоначелнику.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.