Фото: “Бањалучко прољеће” на врху града
БАЊАЛУКА - Нова манифестација “Бањ дан” у оквиру “Бањалучког прољећа” биће одржана у суботу 14. маја са почетком у 11 часова на излетишту Бањ брду како би се скренула пажња на заштиту и обнову споменика, саопштили су из Градске управе.
Ријеч је о манифестацији која има циљ да додатно промовише најпознатије градско излетиште.
- Примарно је да се кроз бројне догађаје и манифестација свим нашим суграђанима додатно скрене пажња на заштиту и обнову споменика палим Крајишницима. Тако ће на локацији управо код споменика бити одржана акција са нашим грађанима, док ће на излетишту Трешњик бити одржано мноштво концерата - наводе из Градске управе.
Кроз концерте, те дружење у природи промовисаће се здрав начин живота како би акценат ставили на очување екологије.
Након тога, у 12 часова предвиђен је концерт дјечијег хора “Врапчићи”, док ће од 14 часова посјетиоце забављати Градски тамбурашки оркестар.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.