Фото: Звуци под платанима
ТРЕБИЊЕ - Градска лимена музика "Столац" приредила је у четвртак увече цјеловечерњи концерт у Требињу, у башти под платанима.
Под диригентском палицом Звонка Кнежевића, четрдесетак чланова овог оркестра свирало је дјела познатих композитора, али и модерну музику Мајкла Џексона и групе "ABBA".
Наступ столачких музичара, други у Требињу у посљедње двије године, умјетнички је "поклон" требињске Туристичке организације и овог реномираног оркестра Требињцима.
Столачки музичари кажу да је концерт приређен у знак сјећања на многобројне наступе овог оркестра у граду на Требишњици. Градска лимена музика "Столац", с повременим прекидима, дјелује од 1931. године и један је од најупечатљивијих урбаних симбола и незаобилазан фактор свих културних догађања у граду на Брегави, а концерте одржавају широм БиХ.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике