Фото: Враћен неоштећен цртеж Весне Перуновић
БAЊAЛУКA - Цртеж Весне Перуновић који је нестао у суботу увече у "Ноћи музеја" украо је Игор Крагуљ из Бањалуке, којег је полиција ухапсила, а умјетничко дјело вратила Музеју савремене умјетности Републике Српске.
Речено је то на јучерашњој конференцији за новинаре у овој културној институцији којој су присуствовали директор Музеја савремене умјетности Републике Српске Љиљана Лабовић-Маринковић, директор Полиције Републике Српске Гојко Васић и начелник Сектора града у ЦЈБ Бањалука Дражен Aрбутина.
Како је појаснила Лабовић-Маринковић, крађа цртежа Перуновићеве десила се у 22.30 часова, у суботу увече. То су примијетили радници Музеја на сигурносним камерама, те на касније начињеним фотографијама, на којима се јасно види украдени цртеж у рукама Игора Крагуља.
- Крађу смо одмах пријавили полицији и доставили им све доказе које смо имали. Полиција је пронашла починиоца и вратила нам неоштећен цртеж Весне Перуновић, чија се вриједност процјењује на 4.000 марака. Чињеница да се у тој прелијепој "Ноћи музеја" десио један човјек који је украо цртеж, не значи да ми имамо проблема у свом граду и у свом музеју - рекла је Лабовић-Маринковић.
Према њеним ријечима, иако се десио овај инцидент са, на крају, срећним завршетком, Музеј савремене умјетности Републике Српске и експонати у њему су апсолутно сигурни, захваљујући безбједносним камерама, радницима музеја, али и полицији Републике Српске, која је у рекордном року вратила неоштећен експонат.
Гојко Васић је честитао припадницима сектора града Бањалука на успјешно обављеној истражној акцији.
- Успјели су благовремено да реагују, пронађу овај експонат и неоштећен врате музеју. Подсјетио бих и на успјешно враћене експонате који су украдени из Галерије "Терзић", али и на још увијек непронађене експонате породице Инсанић, за којима се трага више од десет година - рекао је Васић.
Aрбутина је рекао да је над осумњиченим извршена криминалистичка обрада, те против њега слиједи извјештај надлежном тужилаштву због почињеног кривичног дјела крађе.
Цртеж Весне Перуновић је враћен у Музеј савремене умјетности Републике Српске, међу девет цртежа који чине цјелину, а коју Бањалучани могу и даље да погледају у овој културној установи.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике