Фото: Трејси Шевалије одушевљена Београдом
БЕОГРAД - Свјетски позната књижевница Трејси Шевалије, која је допутовала у Београд у четвртак поводом Сајма књига, изјавила је да се радује што ће упознати своје српске читаоце и "фасцинантну земљу са дугом и компликованом историјом", јавио је Танјуг.
Шевалије, која је као гост издавачке куће "Лагуна" отворила нову књижару "Делфи" у Тржном центру "Зира", рекла је да је изненађена популарношћу својих књига у Србији.
- Људи су ми рекли да су моје књиге популарне у Србији, али то нисам схватала док нисам дошла овдје. Веома сам изненађена. Можда овдје добијем идеју за нову причу, па радња мог будућег романа буде смјештена баш у Србији, ко зна - истакла је она.
Поред штанда "Лагуне", гужва је била и на штанду "Платоа", гдје се муњевитом брзином продаје нови роман Умберта Ека "Прашко гробље".
Издавачка кућа "Клио" се преко готово свих својих наслова бави темама везаним за комуникације у свим областима живота.
Издавачко предузеће "Службени гласник", широј јавности познато по стручној и научној литератури, на овогодишњем сајму представило се у нешто другачијем свјетлу, заокруживши библиотеку белетристиком и посебним издањима.
Сајам књига у Београду биће отворен до недјеље, 30. октобра.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике