Смушена мајка Боса у 32. децембру

Вања Штрбац
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Смушена мајка Боса у 32. децембру

Добро је што се снимају пројекти као што су серија "То топло љето" и филм "32. децембар", са домаћим глумцима и дијелом екипе - рекла је глумица Народног позоришта Републике Српске Наташа Иванчевић у интервјуу за "Глас Српске".

Додала је да Република Српска има мноштво квалитетних глумаца који треба да се покажу публици.

- Глумим Босу, мајку двоје дјеце, помало смушену жену, која не схвата баш најбоље шта се дешава њеној дјеци - прича Иванчевићева, која на овај начин приближава публици лик који глуми у филму "32. децембар". Овај филм се снима у Бањој Луци, како је планирано, до 22. јануара.

Симпатије телевизијске публике покупила је као Џенана у серији "То топло љето", чије емитовање је недавно завршено.

- Тај лик је остао веома упечатљив у серији. Уопште ми није било тешко уживјети се у улогу, која је била веома интересантна. Данас кад прођем улицом чујем како ме пролазници дозивају Џенаниним именом - каже Иванчевићева. Истиче да је једина штета што серија има само 10 епизода, јер је наишла на велико интересовање гледалаца, а да је недостатак сваке мини-серије тај што је упознавање са ликовима предугачко, тако да остане не баш много времена за више дешавања.

Позната је и по бројним улогама у Народном позоришту Републике Српске.

Тврди да позоришне публике овдје има много, јер је велики број квалитетних представа на репертоару, али и да се нада да ће је након ових екранизованих пројеката бити још више.

У награђиваној представи "Народни посланик", која је постала хит већ послије друге репризе, игра тетку господина Ивковића, госпођу Марину. Каже да је Нушићев хумор и данас актуелан и да је ова представа доказ да се за више од сто година, прије колико је настао овај комад, ништа није промијенило.

- Представа је наишла на одличан одзив публике, управо из тог разлога што се у њој говори о проблему који је и данас присутан. Стање је сада, у односу на то далеко вријеме, чак и горе - прича Иванчевићева.

"Стаза дивљачи" је представа која се приказује на малој сцени Народног позоришта Републике Српске, намијењеној за представе које се издвајају из класичног репертоара.

У овом комаду Иванчевићева има улогу мајке тинејџерке која убија оца.

- Ово је представа са веома тешком тематиком. Приказује једну причу из црне хронике, само једну у низу многих проблема о којима можемо, нажалост, свакодневно да чујемо - навела је Иванчевићева.

Са овом представом Народно позориште РС наступало је у Београдском драмском позоришту.

- По завршетку представе пришли су нам глумци из овог позоришта са ријечима "Хвала вам што сте нам одржали час глуме" - са великим поносом прича Иванчевићева.

Посланик на изборима

- Интересантно је да је представа "Народни посланик" настајала у вријеме правих избора код нас. Имали смо веома занимљиве плакате по граду, који су бунили становништво. Питали су се тада за кога да гласају - прича кроз смијех Иванчевићева.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.