Фото: Прва труба Екрему Мамутовићу
ГУЧA - На финалном такмичењу у конкуренцији 16 оркестара из Србије, Екрем Мамутовић из Врања освојио је у суботу увече на 50. драгачевском сабору трубача у Гучи највише признање - Прву трубу, јавио је Танјуг.
По оцјени стручног жирија, најбољи је био оркестар Дејана Петровића из Дубоког код Ужица. Дејану Петровићу, најпопуларнијем учеснику сабора, припала је и "Златна труба" као награда публике.
Финални дан такмичења (субота) обиљежио је и богат културно-умјетнички програм, а наступили су бројни фолклорни ансамбли из Србије и региона.
Поред такмичарске трубе, све вријеме сабора није престајала да свира ни она која је забављала бројне госте на разним локацијама у Гучи.
Према писању агенција, јуче је све било спремно за завршницу јубиларног Драгачевског сабора. Планирано је одржавање културно-умјетничког програма, наступ фолклорних ансамбала, концерт побједника овогодишњег сабора, концерт групе "Десценданце" и Схило Aцадемy оф Данце из Aустралије и велико саборско коло у центру Гуче, пред Домом културе, под слоганом "До виђења до идућег сабора".
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике